Samsung Fold Teszt, Samsung Galaxy Z Fold2 - Ég És Fold - Mobilarena Okostelefon Teszt

August 9, 2022, 8:04 pm

Itt két kamera plusz néhány szenzor lapul. A szétnyitáshoz és az összecsukáshoz nagy erő nem kell, viszont a telefon biztos, hogy magától nem fog kinyílni, mert csukott állapotban mágnes tartja össze. A hátlap sem üres természetesen, itt a Galaxy S10+-ról átköltöztetett kamerarendszer találjuk, amely ennél a mobilnál is kilóg. És mivel a kamera sziget a sarokban van, ha letesszük a mobilt az asztalra, akkor bizony billegni fog. A Samsung csúcskategóriás telefonjai víz- és porállóak; sajnos a felépítésből adódóan azonban eekről a tulajdonságokról a Galaxy Fold esetében le kell mondani.

Ez a legjobb tabletté hajtogatható telefon, de az ára még mindig ijesztő | 24.hu

Ezt a Samsung is érzi, ezért alkotta meg a Galaxy Fold Premier Szolgáltatás t. Ez áll egyrészt egy 0-24-es, telefonos ügyfélszolgálatból, másrészt egy 1 éves extra kijelző-védelemből áll, amely praktikusan egyszeri, kedvezményes árú kijelző cserét foglal magában, maximum 50 ezer forintos javítási költség mellett. Elgondolkodtató. A Fold oldalán olvasható: "A hajlékony gerinc minden összehajtást könnyeddé és elegánssá tesz. " Ezzel a mondattal kissé vitatkoznék, nem elegáns, amikor becsapódik a két rész, ellenben hangosan csattan. Mondjuk, amíg nem láttam ezt a marketing szöveget, kevésbé zavart. Ezzel viszont nem tudok vitatkozni: "Az órák mechanikájának pontossága ihlette a műszaki bravúrt, a zsanért, amely biztosítja a szimmetrikus mozgást miközben biztonságosan rögzül a helyén. A Galaxy Fold olyan természetesen hajtható össze, mint akár egy könyv. " A csuklópánt egy bonyolult és lenyűgöző műalkotás. Az egyetlen hátulütő az összecsukásnál is látszódó "lyuk", ahol bizony a kosz és bármi, ami befér, a két, igencsak érzékeny kijelző közé tud kerülni.

"Konmunikátorosan" is használhatjuk, ez nagyon kényelmes! Kinyitva pedig egy hatalmas felületet kapunk. Ez egy 7, 1"-os, 2152×1536-os felbontású darab, ami egy táblagép mérete és felbontása. nekem egy-két nap alatt sikerült úgy hozzászoknom, azóta a táblagépem egy szekrény polcán pihen. A Samsung összehajtható mobilja ugyanis munkára is alkalmas. World-Excel-levelezés-böngészés vonalon szinte minden feladatra képes a szokásos mobilos feladatok (Facebook, Insta, térkép, stb) mellett. Így egy kevéssé elvetemült a táblagép mellett a laptopot is megspórolhatja vele, különös tekintettel 512 gigás háttértárára. A használhatóság tehát tízpontos. Tudásszint Nyolcmagos processzor, 12GB RAM, 512GBROM QXGA+ kijelző, UHD 4K video @60fps, ezek a számok, amik megmutatják, hogy itt egy profi versenyzőről van szó, de igazából nem ez a lényeg. A Samsung összehajtható mobilja első egy olyan piacon, ami eddig nem is létezett, így összehasonlítani sem nagyon lehet semmivel – hacsak a néhány gyártó koncepciókészülékeit ide nem számítjuk, amik ugye egyelőre csupán ígéretek szintjén léteznek.

Teszt: Samsung Galaxy Grand Prime - Klasszikus földönkívüli - technokrata | technokrata

A zenelejátszás sajnos elég fapados a Samsung saját lejátszója nélkül, ugyanis csak a Play Zenét használhatjuk, amiben a beállítási lehetőségek csak az alapszintre korlátozódnak. Akad még FM-rádió is, ez a headset csatlakoztatása után bírható működésre. A hangzás teljesen átlagos, kissé doboz a sok plasztik miatt. Adatkommunikációs téren kapunk GSM/ HSDPA/ LTE modemet, továbbá van WiFi (b/g/n), Bluetooth (4. 0), A-GPS GLONASS támogatással és NFC. A telefonálási minőség jó, bár néhányszor előfordult, hogy nem lehetett felvenni a hívásokat, a hiba jó eséllyel a szoftverben van, egy későbbi frissítéssel megoldhatják. Összegzés A Galaxy Grand Prime nem okozott óriási meglepetést, hozta a szokásos szintet. Kiemelendő a jó minőségű kamera, viszont az üzemidő lehetne jobb, illetve a szoftver még némi finomításra (és 5. 0-ra frissítésre) szorul. Mindezért az 52 ezer forintos kártyafüggetlen ár még elfogadható, egyébként ennyiért a dual SIM-es verziót vehetjük meg. A Grand Prime a néhány gyerekhibán átlépve jó társunk lehet a hétköznapok során, de egy autóstöltőt, vagy hordozható külső akkut érdemes mellé beruházni.

A Samsung összehajtható mobilja tavaly jelent meg a piacon és mi idejekorán meg is kaptuk egy hosszabb teszt erejéig, így már több mint egy hónapja nyúzzuk. Ennek következtében egy alapos tesztnek sikerült alávetni a telefont, így a következő írás nem arról fog szólni, hogy milyen processzort, milyen hardvereket rejt a burkolat, hanem sokkal inkább arról, hogy mennyire használható ez a fajta konstrukció. Tartozékok, külső A Galaxy Fold egy igényes, szétcsúsztatható dobozban érkezik a vásárlókhoz, amiben a Samsung összehajtható mobilja mellett egy Galaxy Buds vezeték nélküli headset és egy kevlár védőtok is megtalálható a töltő mellett. Így elmondható, hogy ezt a telefont megvásárolva már nem nagyon kell további kiegészítőket vásárolgatnunk – kivéve persze, ha másmilyen színű tokot szeretnénk. Galaxy Buds a dobozban! A Fold maga nagyon igényesen van összerakva ennek köszönhetően pedig kinyitva, vagy félbehajtva, tokkal vagy tok nélkül állandóan feltűnést kelt. Általában elég csak kitenni az asztalra és már meg is van az első beszédtéma az aktuális asztaltársasággal.

Price

Ami fájó pont: a gyártó mérnökei továbbra sem oldották meg, hogy a két szárny összehajtva egymásra simuljon, így a csukott telefon középen még mindig ott egy kívülről befelé táguló lyuk, amin keresztül könnyedén porosodik a belső kijelző. Galéria Farkas Norbert / Középen továbbra is ott az a bizonyos lyuk. Ez a legjobb tabletté hajtogatható telefon, de az ára még mindig ijesztő Az ujjlenyomat-olvasó a bejapcsoló gombba lett építve. A zsanér idén érezhetően kisebb. A külső kijelző simán kielégít szinte minden igényt. Kinyitva pedig megkapjuk a tabletet. Mohos Márton / Középen még mindig ott van a hajtás miatt árok. A zsanér félúton is megtartja a kijelző két szárnyát. Ha fotózunk, az alany is láthatja magát a külső kijelzőn. A Galaxy Z Fold 3 legjobb újdonságai Ami komolyabb előrelépés a tavalyi modellhez képest, hogy a készülék immár IPX8 védelemmel rendelkezik, tehát bizonyos szintig vízálló: esőben, a csap alá tartva, esetleg a kádba ejtve nem lesz semmi baja. Por elleni védelem viszont nincs, szóval észnél kell lenni, hogy hol tároljuk és hova tesszük le a telefont.

A legtöbben ugyanis egyszerűen fóliának hitték azt a réteget, ami kvázi összetartotta a telefon két kijelzőjét. Ez tehát a piacra kerülés 2019. április 26-i dátum meghiúsulásának története, végül szeptemberben érkezett a végleges, átdolgozott modell. A vállalatnak nem kellett különösebben sietnie, ugyanis bár lassan kerek egy éve lesz a bejelentés, vele együtt a Huawei is prezentálta a Mate X-et, majd Trump úgy belerúgott a kínai cégbe, hogy az életben maradásért küzdenek nagyjából azóta is, nemhogy a Mate X nemzetközi kiadásán. A Mate X egyébként a novemberi piacra kerülés óta Kínában úgy fogy, mint a cukorka, nem is tudnak belőle eleget gyártani, ez is az egyik oka, hogy Európa egyelőre maximum álmodozhat róla. A nálunk járt Galaxy Fold normál piaci kiadás volt, járt mellé egy Samsung Galaxy Buds és egy vékony, értelemszerűen két részből álló Kevlar védőtok, amely semmilyen behatástól nem védi meg a Foldot, de a karcoktól mindenképpen és még jól is néz ki. Mondjuk van abban valami szolid báj, ahogy a gyártó még a hivatalos oldalon is videón hívja fel a figyelmet arra, hogy igencsak érzékeny modellt vásároltunk.

KIRÁLYABB és OLCSÓBB! | Samsung Galaxy Z Fold3 teszt - YouTube

  • Kalmopyrin mire jó
  • Mtv ema 2021 közvetítés online
  • Samsung Galaxy Fold okostelefon teszt | Geeks.hu
  • Kiflik - Semes Pékség
  • Névnap férfiaknak vicces

Beérett a Samsung hajlíthatós koncepciója, a második generációs Fold már olyan, mint amilyennek lennie kell. Viszont még mindig méregdrága. Hirdetés Kinyitva Az előző Fold nyitásánál hallható kis recsegés-ropogás, az új Z Fold2 viszont hangtalanul tárul fel, tényleg ég és föld a minőségérzetben a különbség. Ez az új modell egy masszív, stabil, olajozottnak tűnő szerkezet, de hát vadiúj a zsanér, amiben még picike seprűszerű megoldás is van, hogy kisöpörje a bekerülő, apró szennyeződéseket. Nem mellesleg a gyártó szerint 75 és 115 fokos szög között bárhol stabilan megáll, ezzel még óvatosak is voltak, mert szerintem 45 és 145 fok között is abszolút szilárdan úgy marad az új Fold, erre pedig külön szoftveres eszköztárat is fejlesztett a Samsung, amit Flex módnak keresztelt el. [+] A kinyitott telefon nagyobb, mint az elődmodell, jobban közelít a négyzeteshez a kijelző alakja, elsősorban szélesebb lett, de a képátló is nőtt a korábbi 7, 3 inchről 7, 6 inchre. De majdnem fél centivel nőtt oldalirányban a kiterjedés, ami persze örömteli, ám az a helyzet, hogy lesznek, akiknek pont ez a fél centi már kényelmetlenséget okoz.

samsung fold teszt price